LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS ĮSAKYMAS DĖL MEDICININĖS REABILITACIJOS IR SANATORINIO (ANTIRECIDYVINIO) GYDYMO ORGANIZAVIMO 2008m. sausio 17d. Nr.V-50 Vilnius

Pirminė kardiopulmoninės sistemos funkcija yra teikti kraują, aprūpintą deguonimi tam, kad būtų patenkinti organizmo metabolitai poreikiai. Kai sportuojame ar patiriame stresą padidėja metabolinis aktyvumas, greitėja širdies susitraukimų dažnis – širdis stipriau dirbdama patenkina organizmo poreikius. Sveikame organizme šie pokyčiai padidina širdies išstumiamąjį kraujo tūrį.

Patikimam peroralinių antikoaguliantų terapijos efektyvumui įvertinti. Skirta tiek asmeniniam, tiek profesionaliam naudojimui. Matuoklio pagalba nustatomi kraujo krešumo rodikliai: tarptautinis normalizuotas santykis (INR) ir protrombino laikas (PT)..

Pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. gruodžio 8 d. įsakymą Nr. V-1043 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymo Nr. V-50 „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo“ pakeitimo“, jame nurodytos medicininės indikacijos:

Italijos medikai pirmą kartą 15-mečiam pacientui implantavo nuolatinę dirbtinę širdį, pranešė šalies naujienų agentūra ANSA. Romos Bambino Gesu vaikų ligoninės širdies chirurgai 10 valandų trukusią operaciją atliko rugsėjo 30 dieną. Implantuota dirbtinė širdis pacientui turėtų tarnauti nuolat, o ne laikinai, kaip būdavo iki šiol.

100 procentų bazinės kompensuojamųjų vaistų, įrašytų į Ligų ir kompensuojamų vaistų joms gydyti bei į Kompensuojamų vaistų sąrašus, ir medicinos pagalbos priemonių, įrašytų į Kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių sąrašą, ambulatoriniam gydymui. Sveikatos draudimo įstatymas (10 straipsnis)..

Kai kurie tėvai dar prieš vaikui gimstant žino, jog jis gims su širdies yda. Kiti tai sužino tik po kelių savaičių ar mėnesių jau gimus vaikeliui. Tačiau, nesvarbu, kada ši žinia išaiškėja, ji dažniausiai atneša nerimą ir kitus jausmus, su kuriais sunku susidoroti. Gauta reikalinga informacija ir pagalba gali pakeisti tai, kaip jūs jaučiatės. Ir jeigu jūs jausitės tikri bei tinkamai pasiruošę, jūsų vaikui tikriausia irgi bus lengviau.

Širdis – tai raumeninis, netaisyklingo kūgio formos, daugmaž kumščio dydžio ertminis organas, gulintis ant diafragmos ir užimantis didžiąją tarpuplaučio dalį: du trečdaliai guli kairėje, o vienas trečdalis – dešinėje nuo vidurinės krūtinkaulio linijos (dažnai klaidingai galvojama, kad širdis yra kairėje krūtinės ląstos pusėje).

Įgimtos širdies ydos - tai anatominiai širdies ar stambiųjų kraujagyslių nukrypimai nuo normos, trikdantys kraujotaką, kurie atsirado prieš gimimą (jų gali gydytojas nepastebėti tik ką gimusiam kūdikiui), o išaiškėjo vėliau. Apsigimsta 6 – 8% naujagimių. Išsivysčiusiose šalyse sergančiųjų įgimtos širdies ydomis yra daugiau negu įgytomis (reumatinėmis).

Širdies transplantacija (ŠT) yra širdies persodinimas iš vieno žmogaus (donoro) kitam žmogui (recipientui). Skiriama ksenotransplantacija, kai širdis persodinama iš gyvūno žmogui ir alotransplantacija, kai iš žmogaus žmogui.